x

Tekutý 3D Lifting

Popis výkonu:

3D-Lifting pomocou kyseliny hyalurónovej je prevratnou novinkou v omladení tváre.

Efekt spočíva v aplikácii výplňových materiálov rôznej sily ako do hlbokých štruktúr do podkožia ako i do kože do oblastí tváre postihnutých poklesom a stratou objemu. Na rozdiel od chirurgického liftingu využíva okrem vytiahnutia kože do bokov a nahor aj tretiu dimenziu - tzv. prednú projekciu, čiže doplnenie chýbajúceho objemu.

Zákrok:

Kyselina hyalurónová sa aplikuje do oblastí dolných viečok, do oblastí lícnych kostí, do líc, brady, pier a pod vrásky.

Starostlivoť po zákroku:

Jedná sa o neinvazívny zákrok v miestnom znecitlivení, po ktorom pacientka – klientka nemusí stráviť doma dlhý čas rekonvalescenciou ale o 2–3 dni sa môže zaradiť do pracovného procesu. S telesnou aktivitou je potrebné počkať 7-10 dní. Ošetrenie po zákroku spočíva v lokálnom chladení, príp. užití analgetík.

Trvanie účinku:

Výsledok je viditeľný ihneď. Efekt vydrží 12 – 24 mesiacov. Závisí to od viacerých faktorov ako je kvalita výrobku, miesta aplikácie, mimiky a individuálnych faktorov. Dlhšiu trvanlivosť majú preparáty aplikované do oblasti ústnonosných rýh, oproti aplikácii do pier. Je to dané najmä zvýšenou pohyblivosťou pier, kde dochádza k rýchlejšiemu odbúravaniu materiálu. U klientov, ktorý majú bohatú mimiku, fajčia, žujú žuvačku sa materiál odbúrava skôr ako u ostatných. Každý klient je individuálny a nie u každého platia priemerné doby uvádzané vyššie. Výhodou týchto výplní je možnosť ich dopichovať v priebehu času, keď začne dochádzať k ich odbúravaniu.

Komplikácie zákroku:

Začervenanie, bolesť, modrina, ktoré zmiznú spontánne po 2 - 4 dňoch bez akejkoľvek liečby. Jeden až dva dni po aplikácii prípravku sa môže objaviť opuch, ktorý je spôsobený nadmerným viazaním vody kyselinou hyalurónovou. Opuch úplne zmizne na tretí deň po aplikácii. Pri pretrvávaní opuchu je potrebné obmedziť saunu, slnečné žiarenie a konzumáciu alkoholu. Počas aplikácie sa môže vyskytnúť bolesť a strata sfarbenia kože v mieste vpichu. V ojedinelých prípadoch sa môžu krátko po zákroku objaviť v miestach aplikácie drobné uzlíčky, ktoré po niekoľkých dňoch zmiznú. Ojedinelé sa môže v mieste aplikácie vytvoriť granulóm.