x

Odstránenie vrásiek

Vrásky sú u mužov považované za symbol múdrosti a vyzretosti. U žien sú vnímané predovšetkým ako jednoznačná známka starnutia a vada na kráse. Znižovanie elasticity pleti a tvorba vrások je prirodzeným procesom, ktorým prechádza každý jedinec. S vekom pribúda vrások v tvári, v dekolte, ale napríklad aj na rukách. Našťastie v súčasnosti existuje viacero veľmi efektívnych liečebných postupov na ich odstránenie, resp. zmiernenie.

Botulotoxín
Aplikácia botulotoxínových prípravkov je vhodná na odstránenie mimických vrások okolo očí či na čele. Prípravok vstreknutý pod kožu preruší nervo-svalové spojenie a zabráni mimickému svalu v jeho zmršťovaniu a tým aj tvorbe mimických vrások. Efekt trvá štyri a viac mesiacov, po odznení je vhodné ošetrenie zopakovať.

Výplňové materiály
Vrásky možno tiež vyhladiť výplňovými materiálmi, teda vpichom injekcie s výplňovou látkou. Výplňové materiály sú vhodné pre vrásky okolo úst, nosa či v dekolte. Na výber ich existuje mnoho druhov. Jednotlivé typy látok majú rôznu dĺžku efektu. Najčastejšou aplikovanou látkou je kyselina hyaluronová.

Omladenie plazmou (Dracula terapia, PRP metóda)
Metóda PRP (platelar rich plasma) využíva pacientovú vlastnú plazmu obohatenú rastovými faktormi z krvných doštičiek. Ide o “vitamínový koktail”, ktorý sa mezoterapiou vmieša priamo do kože. Tým dôjde k naštartovaniu regeneračných procesov a zároveň sa spomalí ďalší proces jej starnutia. K omladzujúcemu procesu dochádza vďaka stimulácii kožných buniek s následnou produkciou kolagénu. Tie prosperujú vďaka telu vlastným rastovým faktorom, ktoré pôsobia ako vitamínová bomba.

Chemický peeling
Výrazné regenerácia a omladenie pleti je možné docieliť chemickým peelingom. V našom centre ponúkame klientom jeden z najučenejších dermatologických peelingov na báze kyseliny glykolovej, ktorým je možné dosiahnuť výsledky takmer porovnateľných s chirurgickou liečbou.

3D Fotoomladenie – Fotorejuvenizácia
Omladenie pleti môžeme klientom poskytnúť aj pomocou IPL tzv. 3D fotorejuvenizáciu. Pri tejto metóde svetelný lúč prechádza do hlbších vrstiev pokožky a podporuje tvorbu kolagénových vlákien, ktoré sú zodpovedné za vypnutie pokožky. Aplikáciou IPL sa vrásky zredukujú, spevnia sa kontúry tváre, navyše dochádza aj k farebnému zjednoteniu pleti, eliminácii drobných cievok a k stiahnutiu rozšírených pórov.

Laserový resurfacing
Resurfacing CO2 frakčným laserom vyhladzuje vrásky či jazvičky na časti alebo celej tvári. Pri zákroku je nutné miestne znecitlivenie. Výsledkom je radikálne vypnutie pleti a celkové omladenie. Zákrok je ambulantný, doba hojenia je 2-4 týždne.

Facelift (rhytidektómia)
Face-lift je najradikálnejšiu, chirurgickou metódou na vypnutie vrások tváre či krku. Výsledkom operácie je prenikavo mladší vzhľad klienta. Face-lift sa vykonáva v analgosedácii alebo celkovej anestézii, vyžaduje 1-2 denné hospitalizácie a asi 10-14 dennú rekonvalescenciou.

Brow-lift
Absolútnou novinkou v plastickej chirurgii je endoskopický brow-lift. Omladí očné okolie a zbaví tvár podmračeného výrazu. Brow-lift je možné upraviť polohu obočia a vypnúť čelo. Pre dosiahnutie kvalitného výsledku je väčšinou potrebná aj liftingová úprava spánkových oblastí. Docielime tým vylepšenie vzhľadu očného okolia a mladistvého a sviežeho výrazu.