x

Mezopeel

Popis zákroku:

Princípom metódy je aplikácia anti-aging chemického peelingu a následné bezbolestné injekčné ošetrenie povrchovej vrstvy pleti unikátnym revitalizačným roztokom s obsahom vitamínov, antioxidantov, minerálov a kyselinou hyalurónovej v rôznej koncentrácii. Minimálne množstvo revitalizačného komplexu je aplikované pozdĺž vrások na tvári, krku, dekoltu a chrbtoch rúk. Toto preventívne a liečebné ošetrenie je prispôsobené všetkým typom kože.

Mezopeel stimuluje novotvorbu kolagénu, napína uvoľnené kolagénové vlákna, čím odstraňuje ochabnutosť kože, zvyšuje jej pevnosť a elasticitu, vytvára bariéru, ktorá zabraňuje strate vody, efektívne udržiava hydratáciu, pleť tonizuje, podporuje regeneráciu buniek vďaka obsahu kyseliny hyalurónovej, komplexu rastových faktorov, DNA, vitamínov a minerálov.

Metóda je ideálna v prípade straty pružnosti kože, pri jej dehydratácii, zvädnutí, pri strate jej hustoty, jasu, tónu a u pleti vystavenej nadmernému slneniu. Je vhodná v prípade, že uprednostňujete ošetrenie menej invazívne, ktoré Vás nevyradí zo spoločenského a pracovného zaradenia.
Mezopeel je určený na ošetrenie tváre, krku, dekoltu, chrbtov rúk, paží, stehien i brucha.

Zákrok:

Po očistení pleti sa vykoná kúra antiaging chemického peelingu. Táto kúra trvá približne 15 minút. Potom sa lokálne aplikuje na miesta krém na ich znecitlivenie, ktoré sa budú ošetrovať injekčným mezoterapeutickým roztokom. Po uplynutí cca 15-20 minút je pleť pripravená pre bezbolestnú injekčnú aplikáciu malého množstva tekutiny v jednotlivých vpichoch do príslušných okrskov tváre, krku, či dekoltu alebo chrbtov rúk. Po dokončení aplikácie 3–5 ml roztoku sa pleť ošetrí upokojujúcim sérom a antibakteriálnym krémom.

Starostlivoť po zákroku:

K optimálnemu výsledku je vhodné počas 1 týždňa po lekárskom estetickom ošetrení dodržiavať tieto opatrenia:

Trvanie účinku:

Mezopeel je biologické progresívne ošetrenie vyžadujúce minimálne 3–5 sérií ošetrení k tomu, aby bol dosiahnutý optimálny efekt - získaná znateľne mladšia koža. Vykonáva sa 1 ošetrenie za 2-4 týždne celkom 3-5x. Pre udržanie efektu sa 1 ošetrenie vykonáva 1x za 3–6 mesiacov.

Komplikácie zákroku:

Receptúra bola vyvinutá tak, aby čo najmenej dráždila pleť. Po peelingovom ošetrení sa môžu objaviť pocity tepla a pálenia pokožky porovnateľné so spálením na slnku. Ide o bežnú reakciu, ktorá môže nastať medzi 30 min a 2 hod po peelingu. Behom 3 dní po ošetrení sa môže Vaša pleť olupovať a byť citlivejšia ako obvykle. Táto reakcia závisí od typu pleti, koncentrácie a počtu vrstiev peelingu - jedná sa o bežný prejav, ktorý vymizne bez poškodenia pleti. Začervenanie, bolesť, modrina, ktoré zmiznú spontánne po 2 - 4 dňoch bez akejkoľvek liečby. Jeden až dva dni po aplikácii prípravku sa môže objaviť opuch, ktorý  úplne zmizne na tretí deň po aplikácii. Výnimočne môže použitie u citlivých jedincov vyvolať tiež alergickú reakciu na aktívne látky. V prípade, že dôjde k expozícii slnečnému žiareniu, môžu vzniknúť hyperpigmentácie.