x

Mezobotox

Popis zákroku:

Mezobotox (baby botox) - znamená aplikáciu nižších dávok botulotoxínu do požadovaných oblastí. Výsledkom je prirodzený mladistvý vzhľad tváre bez vrások za súčasného zachovania mimiky a emócii v tvári. Baby botox dáva pacientom možnosť výberu – efektívnu prevenciu pred vznikom trvalých, statických vrások. Termín “baby botox” vznikol v Spojených štátoch amerických, keď herečky, ktoré mali byť obsadené do filmových rolí, mali tvár bez mimiky a nedokázali stvárniť požadované emócie.

Mezobotox je zriedený roztok botulotoxínu typu A- Botox. Používa sa na pozdvihnutie tvaru obočia, pre dosiahnutie mladistvého vzhľadu, zmäkčuje záhyby alebo jemné vrásky na lícach, medzi nosom a ústami, odstraňuje pokrčenú bradu a dokáže ovplyvniť zjemnenie záhybov na krku.

Priebeh zákroku:

Samotný zákrok prebieha rýchlo, niekoľkými vpichmi - podľa lokalizácie a typu vrások, bolestivosť sa zužuje len na pocit jemného vpichu.

Starostlivoť po zákroku:

Po ošetrení je doporučené využívať intenzívne mimiku ošetrenej oblasti, nesmie sa 3-4 hodiny ľahnúť a nechať hlavu vo vodorovnej polohe.

Nástup účinku:

Efekt mezobotoxu je dočasný a pre dosiahnutie dlhodobého efektu je potrebné ho opakovať akonáhle sa linky a vrásky vrátia do ich prirodzeného stavu, ktorý je zvyčajne po štyroch až piatich mesiacov po aplikácii. Avšak, bolo preukázané, že mesobotox zlepšuje a zvyšuje účinok ostatných aplikácií, ako sú výplne (kyselina hyalurónová) a plastické operácie. Uvoľnením základných svalov, mesobotox pomáha pri získavaní hladších textúr spolu s inými terapiami.

Komplikácie zákroku:

Tým, že sa ošetrovaná oblasť neustále regeneruje a nezostávajú žiadne trvalé zmeny, je použitie botulotoxínu pri korekcii vrások veľmi istá medicínsko-kozmetická metóda. Vpichové ľahké začervenania, či drobné modrinky ustupujú do 48 hodín. Možný pokles viečka (ptóza), dvojité videnie (diplopia), suchosť oka (zvlhčovať kvapkami) sa upravuje behom 2-4 týždňov. Modrinky a opuchy sú krátkodobé, pocity pálenia a bolesti pri vpichu sú individuálne. Zákroky sa nevykonávajú u pacientov mladších ako 18 rokov, u tehotných a dojčiacich žien, u pacientov s nervovo-svalovým ochorením.