x

Injekčná lipolýza

Popis zákroku:

Princíp účinku injekčnej lipolýzy spočíva v aplikácii prírodnej látky získavanej zo sójových bôbov - Phosphatidylcholinu (PPC). Táto látka rozpúšťa tuky. Táto substancia je v rovnakom zložení produkovaná naším telom a plní tu celý rad funkcií, predovšetkým v oblasti látkovej premeny. Aplikuje sa priamo do tukových vankúšikov, prakticky kdekoľvek na tele.

S touto fascinujúcou myšlienkou prišla dermatologička Dr. Patricia Rittes z Brazílie už v roku 1995. Metódu injekčnej lipolýzy ďalej rozviedol Dr. Hasengschwandtner z Rakúska, ktorý vykonal viac ako tisíc procedúr.

Je však nutné poznamenať, že nejde o metódu redukcie hmotnosti ale o metódu na zmenu kontúr tela. Ide skôr o odstránenie nežiadúcich tukových vankúšikov, ktorých sa pacient nemôže zbaviť ani pomocou cvičení či diét. Práve v takom prípade môže byť injekčná lipolýza riešením. Tak ako každá nechirurgická metóda, ktorá je založená na podpore a akcelerácii prirodzených procesov v tele, je aj injekčná lipolýza či neinvazívna mezoterapia účinnejšia, ak dodržíte minimálne po dobu terapie doporučenia týkajúce sa životosprávy.

Injekčná lipolýza môže mať aj ďalšie využitia, predovšetkým pri odstraňovaní celulitídy a lipómov. Pre prípad odstraňovania celulitídy spojeného aj so zmenšením objemu ošetřovaných partií existuje špeciálny program, ktorý spočívá v kombinácii injekčnej lipolýzy s neinvazívnou mezoterapiou (NNM™) a vykazuje výnimočne dobré výsledky.

Ktoré partie tela sa dajú týmto zpôsobom ošetriť?

Zákrok:

Na rozdiel od liposukcie, čo je operačná metóda na odstránenie väčšieho množstva tuku, možno tento zákrok vykonávať ambulantne, bez anestézie, po aplikácii injekcií nie je nutné nosiť elastické prádlo a môžete ísť ihneď do práce.
 
Prípravok sa pomocou tenkej ihličky aplikuje priamo do tukových tkanív; ošetrené miesta môžu byť niekoľko dní (skúsenosti pacientov uvádzajú 3-5) začervenané, určite 24-36 hodín opuchnuté a pálivé. Po 3 dňoch sa však všetko vracia do normálu.

Trvanie účinku:

Optimálne sú 2-4 ošetrenia s odstupom 6-8 týždňov. Okolo 80% pacientov bolo už po 2 až 3 ošetreniach s výsledkom spokojených, udávali výrazné zmenšenie obvodu. Tento efekt je dlhodobý. Tuk je v tele prirodzenou cestou trvale odbúravaný a v prípade, že zásadným spôsobom nezmeníte svoju váhu, tuk odbúraný touto metódou sa podľa súčasných skúseností znovu neukladá. Naviac, vzhľadom k tomu, že tuku ubúda postupne, pokožka má možnosť sa behom obdobia medzi jednotlivými ošetreniami postupne stiahnuť a zachováva si tak svoju pevnosť aj elasticitu.

Komplikácie zákroku:

Začervenanie, bolesť, modrina, ktoré zmiznú spontánne po 2 - 4 dňoch bez akejkoľvek liečby. Jeden až dva dni po aplikácii prípravku sa môže objaviť opuch, ktorý  úplne zmizne na tretí deň po aplikácii. Pri pretrvávaní opuchu je potrebné obmedziť saunu, slnečné žiarenie a konzumáciu alkoholu. V ojedinelých prípadoch sa môžu krátko po zákroku objaviť v miestach aplikácie drobné uzlíčky, ktoré po niekoľkých dňoch zmiznú. Ojedinelé sa môže v mieste aplikácie vytvoriť granulóm.