x

Hydrolifting

Popis zákroku:

Pre zastavenie starnutia je nevyhnutné dodanie látok, ktoré koža s vekom stráca. Medzi hlavné patrí kyselina hyaluronová, ktorej množstvo sa znižuje o 6% za 10 rokov. Medzi ďalšie látky patria vitamíny, aminokyseliny, nukleové kyseliny, antioxidanty a minerály. Ich priame injekčné podanie do podkožia prináša dramatické omladenie pleti o desiatku rokov.
 
Hydrolifting je metóda vypnutia pleti priamou aplikáciou kyseliny hyalurónovej s mimoriadnou hydratačný kapacitou. Je schopná zachytiť až 30krát viac vody, než je jej vlastná molekula. To má súčasne podporný vplyv na bunkové množenie a reguláciu kožnej mikrocirkulácie. Dochádza k obnove činnosti fibroblastov, remodeláciu kolagénnych vlákien a elasticity pleti.
 
Včasná aplikácia látok obsiahnutých v NCTF ® po tridsiatke má optimálny preventívny anti-aging efekt a zamedzí rozvoju príznakov starnutia – vrások, strate jasu, tonusu, pružnosti a pevnosti. S pribúdajúcim vekom sa znižuje hydratačný kapacita a je potom výhodné naplno využívať “liftingového” efektu omladenie aplikáciou kyseliny hyalurónovej. Pre aplikáciu je vhodný okrem tváre aj krk, dekolt a chrbty rúk.

Zákrok:

Ošetrenie sa vykonáva s veľmi tenkou ihličkou po predchádzajúcej lokálnej anestéze kože krémom a je takmer nebolestivé. Ošetrenie trvá 30-60 minút.

Nástup účinku:

Hydrolifting má okamžitý efekt a po aplikácii nedochádza k vyradeniu klienta z pracovného alebo spoločenského života. Pre dosiahnutie zreteľne mladšieho vzhľadu kože je vhodné ho podľa typu pleti opakovať dvakrát až trikrát v intervale jeden mesiac. Pre udržanie dosiahnutého efektu sa potom ošetrenie vykonáva raz za 4 – 6 mesiacov.

Starostlivosť po zákroku:

Po dobu dvoch týždňov od zákroku je nutné sa chrániť pred slnečným žiarením za pomoci ochranného krému. Vyhnite sa tiež náhlym zmenám teplôt, napríklad saunovanie. Make-up je možné aplikovať už ďalší deň.

Komplikácie zákroku:

Začervenanie, bolesť, modrina, ktoré zmiznú spontánne po 2 - 4 dňoch bez akejkoľvek liečby. Jeden až dva dni po aplikácii prípravku sa môže objaviť opuch, ktorý je spôsobený nadmerným viazaním vody kyselinou hyalurónovou. Opuch úplne zmizne na tretí deň po aplikácii. Pri pretrvávaní opuchu je potrebné obmedziť saunu, slnečné žiarenie a konzumáciu alkoholu. Počas aplikácie sa môže vyskytnúť bolesť a strata sfarbenia kože v mieste vpichu. V ojedinelých prípadoch sa môžu krátko po zákroku objaviť v miestach aplikácie drobné uzlíčky, ktoré po niekoľkých dňoch zmiznú. Ojedinelé sa môže v mieste aplikácie vytvoriť granulóm.